MAYDANOZ

Bir tutam maydanoz vücudun günlük C vitamini ihtiyacının tamamını karşılıyor. Toksinleri vücuttan atıyor, kanı temizliyor, kansızlığa, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi geliyor.
http://tabiatvesaglik.blogspot.com/2011/12/her-derde-deva-maydanoz.html


Maydanoz Kürü Zayıflatır Mı?

Öncelikle bitki çayı içerken hangi bitkilerin, vücudumuza faydalı ve ne yönde etki edeceği konusunda bilinçli olmamız gerekir. Zayıflatan, iştah açan, uyku düzeni sağlayan ve bir çok rahatsızlığımıza bitkilerin çözüm getireceğini biliriz.

Kilo vermek için atacağımız ilk adım, vücuttaki ödemi atmak ve metabolizmamızı hızlandıran bitki çayları kullanmaktır., Bunlara en iyi örneklerden bir tanesi, her derde deva olan maydanoz suyudur. Maydanozun kendisini zaten salata olarak ve yemeklerde hepimiz tüketiriz. Çok sevilen ve sağlığımız konusunda çok faydalı olan bitki türlerindendir. Demir ve kalsiyum açısından zengin olan maydanoz, ekstra enerji deposudur. Bir litre suya, bir demet maydanoz iyice yıkandıktan sonra koyulur ve 4- 5 dakika kaynatılır. içilen maydanoz suyu vücuttaki bütün ödemleri atacak ve hergün içilmeye devam ettikçe, yağ yakımını hızlandıracaktır.

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır ?

Başka bir maydanoz kürü de, sabahları aç karnına 10 veya 15 adet maydanoz sapı, yarım bardak su ve bir adet limon suyunu mikserde iyiçe çekip içmek, zayıflamamıza yardımcı olacak, metabolizmamızı büyük ölçüde hızlandıracaktır. Ayrıca vücudumuza dinçlik ve zindelik katacaktır. Bu kürü 15 gün uygulayın. Pek tabi maydanoz kürü uygularken beslenmemizede dikkat etmek ve kurallarımızı aşmamamız gerek. Vücudumuzu yönetmeli, doğru besin takviyeleri ile desteklememiz gerekli. Ödemlerin ve şişliklerin gittiğini ve hafiflrdiğimizi hissedeceğiz. Bunun yanında bol su içmeyi ihmal etmeyelim

Maydanoz Kürü Faydaları

Maydanozun faydaları sayamayacak kadar çoktur. Başlı başına tam anlamıyla bir güzellik iksiridir. Vücudun dostudur, maydanoz suyu içerek zayıflamaya karar vermek demek, doğru orantıda zayıflamamıza ve halsiz kalmadan, yorulmadan, aç kalmadan, sağlıklı ve istediğimiz kiloya ulaştırması demek. Maydanoz suyu, günlük vitamin ihtiyacımızı karşıladığı gibi, kanımızı temizler ve kansızlığa engel olur. Sağlıklı zayıflamak istiyorsak aç kalmayı değil, doğru beslenme alışkanlığı edinerek, içeriğini bildiğimiz bitkilerle vücudumuzu desteklemek son derece etkili olacaktır. Herşeyden az ve ölçülü yememiz gerektiği gibi, maydanoz suyumuzuda verildiği ölçü miktarında tüketmek doğru olacaktır. Düşük tansiyon olan kişilere, tansiyon düşürmesi açısından fazla tüketilmesi önerilmez. Maydanozu kahvaltıda, salatalarda, akşam yemeklerinin yanında bol limon sıkıp yemek de sağlığımız açısından yararlı olacaktır. Maydanozu hergün ve her yemeğin yanında yemek vitamin açısından tam destek olacaktır.